Чому рвуться і перетираються ланки ланцюжків
Важливо враховувати, що неправильне співвідношення ваги ланцюга та підвіски може призвести до зносу ланцюжка або його розриву. Тонкий ланцюжок не слід використовувати для важких та громіздких прикрас. Це призводить до напруження з’єднать, що з часом може призвести до зношення або вигинання елементів. Є ризик втратити підвіску та ланцюжок одночасно.
Існує принцип відношення ваги ланцюжка до ваги прикраси. Ланцюжок за вагою повинен бути вдвічі важчим, ніж сама прикраса, яка на ньому носиться. Важливо вибрати правильну довжину ланцюжка та браслета. Це надасть образу вишуканості. Не варто носити велику кількість ланцюжків на весь день, оскільки прикраси можуть заплутатися, і знімати їх буде важко, щоб не пошкодити ланцюжки.
Щодо тривалості носіння ланцюжка, важливо зазначити, що золото і срібло з часом тускніють і втрачають свій блеск. На золоті можуть з’явитися помітні подряпини, а срібло може змінити свій колір. Людський пот, який окислює дорогоцінні метали, а також косметичні та мийні засоби для тіла, впливають на ці прикраси. Присутність солей у воді також може шкодити прикрасам, призводячи до утворення нальоту. Поступово вироби стають матовими, і зникає блиск.
Під час сну ланцюжок може врізатися в шкіру, викликаючи подразнення. З часом може з’явитися запалення, або шкіра може змінити свій природний колір. Довгий ланцюжок може запутатися, порушити природний кровообіг, завдати шкоду шкірі або розірватися. Тому краще знімати ланцюжок перед миттям, нанесенням косметики та сном, щоб не завдати шкоди собі і не пошкодити виріб.
Способи очищення прикрас
- Існують різні варіанти видалення нальоту та бруду з ювелірних виробів. У ланцюжках є свої найбільш ефективні методи обережної обробки:
- Найпростіший варіант – не дати прикрасі тьмяніти – щотижневе протирання виробу фланелевою серветкою. Нальоту не вдасться осісти, блиск на ланцюжку не зникне.
- Використання ватної палички, кінчик якої змочений мийним засобом. Слід обробити всі елементи ланцюжка або браслета, після виріб слід промити і висушити.
- У склянку чи пластиковий контейнер наливають трошки води та мийного засобу. На дно склянки, банки або пляшки поглиблюють виріб, щільно закривають ємність рукою, пробкою або кришкою. Протягом кількох хвилин потрібно терзати зміст ємності. Через час ланцюжок виймають і промивають. Жировий шар відходить, виріб знову блищить.
- Прикраси з каучуковими елементами чистять за допомогою сухого бархатистого шматка полотна.
- Для очищення дорогих браслетів і ланцюжків можна скористатися спеціальним ювелірним засобом для видалення забруднень.
- За необхідності можна принести прикраси до фахівця, він оцінить загальний стан ланцюжка або браслета, надасть консультацію з їх догляду.
Важливо знати!
Очищення виробу за допомогою зубного порошку, пасти і щітки є неприйнятним. Під час тертя на прикрасі з’являються дрібні подряпини. Після обробки нальот буде утворюватися в кілька разів швидше. Крім того, зубне засіб важко повністю вичистити з’єднання ланцюжка. Доведеться промивати його знову і знову. Виріб втратить свій зовнішній вигляд. Якщо прикраса має золоте або срібне покриття, цілісність покриття буде порушена.
Як зберігати ланцюжки та браслети
- Ні в якому разі не слід зберігати прикраси поруч із ліками та косметикою. Випаровування речовин має шкідливий вплив і окислює метал.
- Найкраще кожну річ тримати в своєму мішечку. Так ланцюжок або браслет не заплутаються і не будуть окислюватися. Можна зберігати прикрасу в шкатулці на спеціальному кріпленні.
- Для золота шкідливий картон. Для срібла – дерево.
- Не слід залишати ланцюжки та секційні браслети в одній купі з намистами, кольє, іншими ювелірними прикрасами і біжутерією. Особливо це стосується виробів із каменями. Невиконання правил зберігання призведе до шкоди прикрасі. Доведеться звертатися в ювелірну майстерню, а в гіршому випадку віддавати як “лом”.
Що робити з заплутавшею прикрасою
Виріб слід розпутувати на твердій поверхні. Не слід це робити у повітрі, інакше ланцюжок ще більше затягнеться. Під час процесу можна використовувати зубочистку. Голку і шпильку не варто брати, можна поцарапати виріб або проколоти собі палець. Якщо нічого не виходить і ланцюжок лише ще більше заплутується, вирушайте до ювеліра. Він допоможе вирішити проблему.